פרויקט

פארק הייטק אשדוד

תמצית

פארק הייטק אשדוד הינו פארק תעסוקה ראשון מסוגו לתעשיות עתירות ידע, הממוקם במיקום אסטרטגי בחלק הדרומי של העיר אשדוד, בין תחנת הרכבת עד הלום לבין בית החולים אסותא ומתחם הקניות ביג פאשן. הפארק ייבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר, ויכלול משרדים לתעשיית ההייטק, הביו-טק והננו-טכנולוגיה, משרדים לחברות E-Commerce ושטחים למסחר. אחד מהיתרונות המרכזיים של הפארק הוא סמיכותו לנמל אשדוד – הנמל הגדול בישראל ממנו נכנסות ויוצאות 80% מהסחורות בישראל. בית השקעות הנדל"ן, המתמחה באיתור עסקאות בעלות פוטנציאל השבחה גבוה במיוחד, זיהה בפארק ההייטק באשדוד הזדמנות נדירה להשקעה בישראל, הצפויה להשיא רווחים נאים בזמן קצר.

תהליך ההשבחה בעיצומו

בשנים האחרונות הולכות ומתמעטות הזדמנויות הנדל"ן בישראל המגלמות בתוכן תשואות נאות למשקיעים הקטנים. על רקע זה, הזדמנות ההשקעה בפארק ההייטק באשדוד מנצנצת למרחקים, שכן היא מאפשרת גם למשקיעים מן היישוב להצטרף לעסקה במתחם החם הבא של ישראל, וזאת בשלבים הראשונים טרום התייקרות הקרקע.
פארק ההייטק אשדוד מתפרש על פני 133 דונם ומחולק ל-23 מגרשים. המתחם צפוי להפוך לפארק ההייטק הגדול ביותר בדרום הארץ, למשוך אליו חברות מתחום הטכנולוגיה והמסחר ולהכניס עוד 20 אלף מקומות עבודה חדשים לעיר.
רוב המגרשים במתחם כבר נרכשו על ידי חברות ענק, בהן חברת בת של התעשייה האווירית; חברת אלבטק, בעלת אלתא מערכות, חברת טלירן, המתמחה בתחום האלקטרוניקה וחברת שא נור של היזם מרק פרידמן מבעלי פטנט הדיסק-און-קי.
אנשי המקצוע המנוסים של בית השקעות הנדל"ן ELG בחנו את הפרויקט לעומק והחליטו על רכישת שני מגרשים בפארק החדשני. לפי התוכנית המקורית על מגרשים אלו ייבנו בנייני משרדים שישמשו חברות הייטק ותעשיות עתירות ידע. אנו מצויים כיום בעיצומו של תהליך ההשבחה של הפרויקט, הכולל הגדלה מאסיבית של זכויות הבנייה מעל לזכויות שאושרו בתוכנית המקורית, כשהמטרה היא אחת: מקסום הרווחים עבור כלל המשקיעים.

אשדוד - עיר בצמיחה מואצת

אשדוד עלתה על הרדאר של משקיעי הנדל"ן בעשור האחרון, וכפי הנראה לא תרד משם כל כך מהר. מדובר בעיר הגדולה ביותר במחוז הדרום, ובעיר השישית בהיקף אוכלוסייתה בישראל. כיום מתגוררים באשדוד 250 אלף תושבים, ולפי התחזיות היקף זה יגדל ל-420 אלף תושבים עד שנת 2040.

אשדוד הפכה בשנים האחרונות לאבן שואבת עבור אוכלוסייה חזקה ומבוססת בישראל. הרשות המקומית מאיצה את תהליך הפיתוח של העיר באמצעות סלילת כבישים חדשים, בניית כיכרות והקמת מרכזי קניות. הקמת פארק ההייטק היא צעד מרכזי בפיתוח העיר עם הפנים לתעשיות עתירות ידע.

אחד מהיתרונות הבולטים של העיר הוא נמל אשדוד – הנמל הגדול ביותר בישראל, דרכו עוברות 80% מהסחורות היוצאות והנכנסות בישראל. חברות רבות העוסקות ביבוא וייצוא סחורות, ובתוכן חברות המסחר האלקטרוני – E-Commerce, מעדיפות למקם את משרדיהן בסמוך לנמל. עד היום נאלצו חברות אלה להתמקם בערים קרובות כמו יבנה או ראשון לציון, אך הפארק החדש ייתן מענה לבעיה זו – והביקושים מצד חברות אלה העולה מידי יום.

היתרונות המרכזיים של פארק ההייטק אשדוד

בצמידות לתחנת
הרכבת עד הלום

בצמידות למתחם הקניות ביג פאשן

בצמידות לרובע המיוחד הכולל 3,000 יח"ד, 900 יח' מעונות לסטודנטים

בצמידות לאוניברסיטה החדשה של אשדוד

בצמידות לבית החולים אסותא

שאטלים חשמליים לעובדים, כחלק מפרויקט התחבורה החדשני REWAY

נסיעה קצרה למוקדים מרכזיים בישראל

22 דקות לראשון לציון
30 דקות למרכז ת"א (תחנת השלום)
10 דקות לאשקלון

5 דקות ליבנה 
12 דקות לנמל התעופה בן גוריון
60 דקות לבאר שבע צפון

מעוניינים להשקיע באזור המתפתח הבא של ישראל?

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם

Scroll to Top